ŽIEMA, ŽIEMA BĖK IŠ KIEMO!

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Jei nebėgsi, išvarysim,

Su botagais išbaidysim!

      Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Tai viena iš savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių. Vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų yra kaukės ir persirenginėjimas. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi. Tikima, jog per Užgavėnes reikia  sočiai prisivalgyti, tad visus metus būsi sveikas ir stiprus. Pats populiariausias Užgavėnių valgis – blynai. Jie kepami visokie – miltiniai, bulviniai, mieliniai. Jais įprasta vaišinti visus per Užgavėnes užklydusius svečius.

     Kaip ir kievienais metais, taip ir šiemet Užgavėnės šurmuliavo ir mūsų darželyje. Grupėse jau nuo pat ryto buvo girdėti linksmas šurmulys. Vaikai persirenginėjo,  dažė veidus, ruošės išventei. Neatsiliko nuo vaikučių ir darželio pedagogės. Linksmai nusiteikę, pasiruošę visi susirinko salėje, kur dainavo, šoko, dūko, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą virvės traukime, pagalvių mūšyje. Padedant vaikams, Lašininis buvo nugalėtas ir dabar septynias savaites karaliaus Kanapinis. Po tokio triukšmingo žiemos varymo belieka laukti pirmųjų pavasario pranašų. O jie jau čia pat.

                        Tad su atėjusiu pavasariu visus. Šypsenų, džiaugsmo ir nuostabios nuotaikos.

Šventės organizatorės ikimokyklinio ugdymo mokytojos – metodininkės R.Savickienė, Z.Kuncienė, Z.Dzetaveckienė, N.Uzdilienė ir meninio ugdymo mokytoja I. Stravinskienė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,