„Vaivorykštės“ lopšelyje-darželyje – „Gerumo“ metas

 

              Laiko tėkmė nenumaldomai vėl priartina prie didžiausios ir gražiausios metų šventės Šv. Kalėdų. Tai geriausias laikas gėrio paieškoms savyje ir aplinkoje. Šis laukimas, skatina būti gražiais ir gerais, skleisti gėrį šalia esantiems, tuomet ir visas pasaulis taps geresnis ir gražesnis. Pats brangiausias yra tas laikas, kurį mes skiriame gerų darbų darymui. Tegul geri darbai mus puošia ir džiugina tuos, kuriems labiausiai reikia mūsų palaikymo ir pagalbos.

               Gruodžio mėnesį darželyje buvo organizuojama kalėdinė gerumo akcija „Iš širdies į širdį“ kurios iniciatorė ir organizatorė buvo socialinė pedagogė Diana Grabauskė. Gerumo akcijos tikslas – dalintis gerumu ir padėti sukurti šventę sunkiau  gyvenantiems vaikams bei jų šeimoms. Aktyviai į akciją įsitraukė visa darželio bendruomenė, ypatingai geranoriški šiais metais buvo vaikučių tėveliai, noriai prisidėjo gausiomis dovanomis, kurios nuspalvino  vaikų kasdienybę. Gerumu dalintis gera. Darželio direktorė Regina Kaleinikienė ir socialinė pedagogė Diana Grabauskė vyko į paramos šeimai padalinį Igliaukos seniūnijoje, kur vaikučiams ir jų šeimoms perdavė akcijos metu gautas dovanėles. Gausios dovanos suteikė vaikams laimės, džiaugsmo bei daug teigiamų emocijų, leido patikėti stebuklu, kurį drauge sukūrė darželio bendruomenė.

                Gražiausių metų švenčių laikas bendruomenei  yra ir prasmingų darbų metas, kuomet  įsitraukiame į gerumo iniciatyvas.  Priešmokykinio ugdymo „Darbščiųjų bitučių“ ir „Spalviukų“ grupių vaikučiai drauge su grupių mokytojomis Aušra Žaliauskiene, Virginija Šidlauskiene ir Diana Donauskiene gamino kalėdinius atvirukus seneliams. Savo rankų prisilietimu sukūrė tai, kas seneliams teikia džiaugsmo, šildo vienišų senelių širdeles ir svarbiausia, kad kasdien praneša apie artėjantį stebuklą. Mokytojos su  socialine pedagoge Diana Grabauske lankėsi Marijampolės socialinės globos padalinyje ir davė startą šventinių renginių pradžiai. Mažieji piemenėliai dovanojo gyventojams pasirodymą, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius, įteikė savo rankomis sukurtus kalėdinius atvirukus. Vaikai lankė sunkiai sergančius ir programėlėje nedalyvavusius senelius, juos sveikino su artėjančiomis šventėmis, dovanojo atvirukus. Gruodžio 18 d. „Spalviukų“ grupės vaikučiai su grupės mokytoja Aušra Žaliauskiene ir socialine pedagoge Diana Grabauske aplankė ir Marijampolės specialiuosius globos namus. Ugdytiniai gyventojams dovanojo nuostabų ,,Keturių Advento angelų‘‘ pasirodymą bei rankų gamybos atvirukus. Seneliai vaikučiams ir pedagogėms dėkojo už pasirodymą, sveikino atvykusius su artėjančiomis šventėmis, linkėjo gražių dienų, prisiminimui įteikė šventus paveikslėlius.

               Ištieskime gerumo ranką, juk sukurti džiaugsmą reikia tiek nedaug. Mūsų supratingumas, atjauta, noras padėti ir sukuria stebuklą, nes tik gerumu užpildome gerumą, o visi drauge galime įžiebti širdyse tikėjimą Kalėdų stebuklu.

Socialinė pedagogė Diana Grabauskė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,