TĖVŲ SAVANORYSTĖ „KIŠKIUKŲ“ GRUPĖJE

                     Tėvų savanorystė ugdymo įstaigoje – tai sąmoningas tėvų apsisprendimas įsijungti į veiklą, tai dovana ne tik kitiems, bet ir sau, savo vaikui. Savanorystė ne tik paįvairina ugdomąjį procesą, bet ir skatina pasitikėjimą savimi.

                     Kovo 15-17 dienomis „Kiškiukų“ grupėje vyko edukacinės – pažintinės veiklos „Supažindinimas su UAB „STEVILA“ ir  UAB „PROFLINE“ veiklos sritimis.

Tikslas: suteikti žinių apie tėvelių darbovietes, susipažinti su jų profesijomis.

                      Ugdytinio Adomo tėveliai Ilona ir Mantas savanoriavo, atsiųsdami video medžiagą ir nuotraukas, parodė savo veiklos ir sukurtų produktų pavyzdžius. Mama Ilona papasakojo, jog  „STEVILA“ pradėjo savo veiklą 1997 m. nuo paprastų gręžimo darbų įmonės įkūrėjo dr. Viliaus Senkaus tėčio garaže. Nuo pat pradžių iki dabar įmonė nuolat auga, investuoja į naujus įrengimus, technologijas, automatizuoja ir tobulina procesus. Šiuo metu įmonėje įdiegta 60 modernių apdirbimo centrų, dirba 145 darbuotojai. Metinė apyvarta viršija 10 milijonų €. Pagrindinė veikla šiandien yra detalių gamyba pagal užsakovų pateiktus brėžinius: CNC tekinimas, CNC frezavimas, mechaninių grupių surinkimas. „STEVILOJE“ pagamintos detalės parduodamos ir Lietuvoje, tačiau didžioji dauguma eksportuojama į Europos Sąjungos šalis: Vokietiją, Austriją, Olandiją, Vengriją, Bulgariją ir surinkinėjamos į pramonines spausdinimo, pakavimo mašinas, traukinių stabdžius, lazerius, matavimo mašinas, plovimo įrengimus.

                      Tikimės, kad siunčiami video įrašai sudomins mūsų jaunąją kartą domėtis metalo apdirbimo sritimi ir ateityje prisijungti prie mūsų komandos!

                       Tėtis Mantas papasakojo apie UAB „PROFLINE“ –  tai yra 10-us metus gyvuojanti skalbimo, valymo ir dezinfekavimo priemonių gamybos įmonė,  įsikūrusi Antanavo kaime, buvusios spirito gamyklos teritorijoje. Šiuo metu čia dirba 28 darbuotojai, gaminami skalbimo geliai, virtuvės, grindų, vonios ir kalkių, tualeto valikliai, rankų bei paviršių dezinfekavimo priemonės. Net 70% pagamintos PROFLINE produkcijos eksportuojama į Europos sąjungos šalis: Vokietiją, Prancūziją, Rumuniją, Latviją, Estiją. Taip pat ir kitas šalis: Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Gruziją, Kazachstaną ir net tolimąjį Vietnamą. „PROFLINE“ tikslas – augti, plėstis  ir tapti lyderiais tarp kitų šios srities produktų gamintojų!

                       IT pagalba vaikai sužinojo, kaip  gamina tokius įrenginius kaip vėjo jėgainės, spausdinimo mašinos, traukinių stabdžiai ar lazeriai. Susipažino su UAB „PROFLINE“ skalbimo ir valymo priemonėmis, dezinfekciniu skysčiu. Vaikai įgijo žinių apie įvairius darbus, suvokė, jog kiekviena profesija yra reikalinga. Pažintinių veiklų metu visi mokėsi gerbti suaugusiųjų patirtį ir išmintį, ugdėsi pagarbą suaugusiųjų darbui. Sužinojo, kokiose skirtingose aplinkose ir erdvėse dirba ir kuria žmonės, kokius naudoja įvairius įrankius ir prietaisus. Adomėlis grupės draugams papasakojo, ką jis veikia kai nuvyksta kartu su tėveliais į jų darbovietes, kaip jam ten labai patinka. Visi vaikučiai su didžiausiu susidomėjimu klausėsi pasakojimo, žiūrėjo video ir nuotraukas, dalinosi įspūdžiais.

                       Labai džiaugiamės ir tariame nuoširdų AČIŪ grupės ugdytinio Adomo tėveliams, pristačiusiems vaikams savo darbovietes – taip aiškiai, suprantamai ir žaismingai! Žinant daug profesijų, vaikams bus lengviau nuspręsti, kuo jie norėtų būti užaugę. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad tėveliai aktyviai įsitraukia į vaikučių gyvenimą darželyje.

 

 „Kiškiukų“ grupės mokytojos

Zita Dzetaveckienė, Asta Blaškevičienė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,