TARPTAUTINĖS ANTIKORUPCIJOS DIENOS MINĖJIMAS

Antikorupcinis ugdymas yra vertybinis ugdymas. Vertybės padeda žmogui ne tik susivokti sudėtingame pasaulyje, bet ir pasirinkti tai, kas jame yra iš tiesų prasminga. Sistemingai, nuosekliai ugdant vertybes, neieškant pasiteisinimų, visuomenėje sumažėja netinkamo elgesio apraiškų.

Gruodžio 9-oji – Tarptautinė antikorupcijos diena. Vaikų lopšelyje – darželyje „Vaivorykštė“ gruodžio 3- 7 dienomis vyko įvairios veiklos šiai dienai paminėti. Jų metu grupėse vaikai kartu su pedagogėmis diskutavo apie draugystę, nuoširdumą, pagalbą vienas kitam, atjautą. Stebėdami ir analizuodami filmus, klausydamiesi pasakų, vertindami įvairias siužetines situacijas, ugdytiniai išsakė savo mintis, kaip nepasiduoti netinkamai draugų įtakai, kaip reikia elgtis, kad tave mylėtų, kad turėtum draugų, kaip jaučiasi kiti, kai juos apgaudinėja, šaiposi, tyčiojasi.

Meninių veiklų metu, kurdami savo vertybių saulytes, vaikai linkėjo savo draugams: būti laimingais, nuoširdžiais, draugiškais, sąžiningais, jautriais, nuolat besišypsančiais.

 

Vaikų vertybinis ugdymas prasideda nuo pedagogo paties savęs ugdymo, nuo jo gebėjimo apsispręsti ir kritišku žvilgsniu pažvelgti į savo paties gyvenimo kokybę, nuo gebėjimo susidėlioti savo vertybes ir jomis vadovautis. Darželio bendruomenė, diskutuodama apie svarbiausias žmogiškąsias vertybes, siekdama būti tinkamu pavyzdžiu ugdytiniams, atskleidė savo požiūrį į teigiamus ir neigiamus aplinkos veiksnius, pasidalino patirtimi, metodais, būdais, idėjomis, principais, kuriais vadovaujasi ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir ugdant vaikus.

Savo išsakytas mintis pedagogai ir ugdytiniai sudėjo į bendrą meninį kolektyvinį darbą „Vertybių saulė“.

Ugdymo procese reikšmingiausias yra vertybinis ugdymas. Žinios yra nieko vertos, jeigu  neišugdyta tinkama moralė taikiam ir darniam pasauliui kurti.

 

 

Korupcijos prevencijos komisijos narės

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,