SVEIKATOS VALANDĖLĖ „BROKOLIUKO ISTORIJA“ ANKSTYVOJO AMŽIAUS VAIKŲ GRUPĖJE „MEŠKIUKAI“

Vaikų sveikos gyvensenos įgūdžių skiepijimas yra vienas iš svarbiausių uždavinių, pradedant jau nuo ankstyvojo vaikų amžiaus. Kad patys mažiausieji suklustų ir jiems būtų įdomu sužinoti, kodėl svarbu valgyti daržoves ir vaisius, prieš valgant jas kruopščiai nuplauti, nepamirštant ir rankelių švaros, į svečius „atkeliavo“ Brokoliukas. Oi kiek linksmų istorijų jis mažiesiems papasakojo…

Mažieji noriai įsijungė į jiems pasiūlytas veiklas – spalvino, šoko „Daržoviukų šokį“, traukė iš maišelio puselę vieno vaisiaus ar daržovės ir ieškojo tarp vaikų savo puselės, kad galėtų sujungti, čiupinėjo, pasakojo savo pojūčius, lygino svorį, dydį, spalvą, pasakojo, ką yra ragavę, kas jiems skaniausia. Vaikų slaugytoja Aurelija Makacienė mažiesiems įdomiai ir linksmai papasakojo apie daržovę, kuri bet kurią sriubą nudažo žalia spalva ir kvepia pavasariu – brokolį! O kai jau atėjo laikas „virti“ sriubą, mažylių smalsumui nebuvo galo – juk tai tikri puodai, į kuriuos jie plėšė ir dėjo brokolį, maišė, “virė“ ir ragavo.

Linksmai praleistas rytmetis suteikė vaikams žinių apie daržovių naudą, įtvirtino jų pavadinimus, o svarbiausia – patirtos džiugios vaikų emocijos ir kūrybiniai potyriai! Visa tai yra puiki sveikos mitybos įgūdžių formavimo pradžia.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Asta Blaškevičienė, Vida Buzienė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,