SVEIKATINGUMO PRAMOGA „ SVEIKI DANTUKAI – LINKSMI VAIKUČIAI“

VASARIS – SVEIKATINGUMO MĖNUO. Lopšelyje  – darželyje „ Vaivorykštė“ ypatingas  dėmesys skiriamas vaikų  sveikatos  saugojimui  ir  stiprinimui. Viena iš sveikatingumo dalių – nuo mažens  formuoti vaikų  supratimą, bei įgūdžius kaip prižiūrėti  dantukus.

Vasario 10 dieną, vaikučiai buvo pakviesti dalyvauti piešinių parodoje ir sveikatingumo pramogoje „ Sveiki dantukai – linksmi vaikučiai“. Renginio metu, tarp vaikų ir personažų „Mergaitės – tinginiukės“  ir „Dantukų gydytojos“  vyko pokalbis – diskusija  „ Kas kenksminga, kas sveika dantukams?“, kurį aktyviai komentavo ir savo žinias parodė vyresnieji darželinukai ir priešmokyklinukai.  Vaikai ant didžiulio dantų muliažo su didoku šepetėliu mokėsi taisyklingai valyti dantukus. Vėliau žiūrėjo pamokantį animacinį filmuką apie dantų priežiūrą.

Kad dantukų valymas nebūtų  nuobodus, mokėmės „ Dantukų dainelę“, kurios žodžiais vaikai raginami valytis dantukus, ir tam skirti vos 2 minutes ryte ir vakare.

Dantukų  valymas vaikams turi suteikti tiek pat džiaugsmo,  kaip ir žaidimas. Vaikai, kuriems tėvai šią higienos procedūrą sugeba paversti linksma pramoga, ateityje rečiau  atsidurs stomatologo kėdėje.  Naudingi patarimai tėvams ir jų vaikučiams sudėti į lankstinukus, kuriuos išdalinome grupių auklėtojoms. Tikimės, kad šios aktualios temos informacija  pasieks mūsų ugdytinių šeimas.

 

 

Priešmokyklinio ugdymo  pedagogės

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,