Svečiuose- vaikų slaugytoja Laura Černiauskaitė

               Asmeninės higienos laikymasis yra svarbus ne tik suaugusiajam, bet ir vaikui. Tvarkingumo būtinybę, kūno bei rūbų švarą diktuoja ne tik higienos reikalavimai, bet ir žmonių santykių normos. Vaikai turi suprasti, kad šių taisyklių laikymasis išreiškia pagarbą žmonėms. Todėl labai svarbu išmokyti vaikus tvarkos nuo pat mažų dienų, įdiegti asmeninės higienos taisykles. Mes darželyje – patys mažiausieji, todėl mums būtina ugdyti norą būti sveikam, stipriam, vikriam, grūdintis, išvengti ligų. Sveikatos ugdymui didelę įtaką daro kultūriniai- higieniniai įgūdžiai.

              Grupėje dažnai kalbame apie švarą, tvarkingumą; vykdome praktines veiklas. Kovo 6 dieną “Žuvyčių”, “Meškiukų” ir “Žirniukų” grupėse lankėsi vaikų slaugytoja Laura Černiauskaitė, kuri mažyliams papasakojo apie rankų plovimo svarbą ir parodė, kaip taisyklingai tai padaryti. Mažyliai noriai plovė rankas su muilu, stebėjo, kaip darosi muilo putos, kiek vandens reikia joms nuplauti, kokios švarios tampa rankytės.

               Aiškinant, kodėl būtina laikytis švaros, pakanka vaikams pasakyti, kad susikišus nešvarias rankas į burną, galima susirgti, bet reikia gerai nusiplauti rankeles, ir pavyks to išvengti.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja S. Karpavičienė

ir vaikų slaugytoja L. Černiauskaitė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,