STEAM VEIKLA: GYVOSIOS IR NEGYVOSIOS GAMTOS KAMBARĖLIS „KIŠKIUKŲ“ GRUPĖJE

               Vaikai vis daugiau žino ir pavadina įvairiausių gyvūnų bei augalų pavadinimus, tačiau jiems iškyla klausimų, kur jie gyvena, kuo minta, kaip auga, dažnai tarpusavyje apie tai pasikalba vartydami knygeles su gyvūnų ir augalų iliustracijomis, todėl nusprendėme grupėje įrengti gyvosios ir negyvosios gamtos kambarėlį, o lauke įkūrėme „Vabalų viešbutį“.

Pagrindinis šio kambarėlio tikslas – supažindinti vaikus su gyvąja ir negyvąja gamta, tyrinėti gyvūnijos ir augmenijos savybes, pokyčius bei ugdyti teigiamą vaikų santykį su gamta. Kambarėlyje apsigyveno gražuolė auksinė žuvelė Dorė, turime vietnamietiškių gyvalazdžių šeimyną. Šie vabzdžiai saugiai gyvena jiems įrengtame terariume, o vaikai gali stebėti jų gyvenimą, kasdien juos maitina, girdo vandeniu. Ypač smagu stebėti, kai pakramčiusios lapų gyvalazdės ima šokti – linguoti! Vietnamietiškų gyvalazdžių auginimas ir priežiūra visai nesudėtingi – tereikia terariumo, iškloto durpėmis, pridėti šakų, parūpinti lapų ir rūpintis drėgme, nes gyvalazdės geria vandenį, jis joms gyvybiškai svarbus.

               Taip pat grupėje pas vaikus svečiavosi sausumos vėžlys Rikas, kuriam jau daugiau kaip 20 metų! (ačiū mokytojai Zitai Kuncienei). Vaikai turėjo progą iš arti pamatyti, kaip atrodo didelis vėžlys, kaip jis kramsnoja žolę, kaip slepiasi savo kiaute. Lauke prižiūrim mūsų įrengtą Vabalų viešbutį, stebim sraiges bei pasikalbam su taškuotomis boružėlėmis.

                Taip pat turėjom ant palangės savo darželį – kopūstėlių daigeliai, ridikėliai, svogūnų laiškai skaniausiai išragauti!

                 Žinios apie kai kuriuos gyvūnus ir augalus geriausiai įgyjamos, tikslinamos ir gilinamos stebint juos gyvai, o ne iš iliustracijų.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parengė: „Kiškiukų“ grupės mokytojos

Asta Blaškevičienė ir Zita Dzetaveckienė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,