Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021 „Ančiukų“ grupėje

               Kovo mėnesį „Ančiukų“ grupės ugdytiniai ir mokytojos prisijungė prie „Vaikų linijos“ organizuojamo sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ, “, skirto stabdyti patyčias ir kitokį žeminantį elgesį . Ikimokyklinio amžiaus vaikams jau yra svarbu kalbėti kas yra patyčios. Svarbu, kad vaikas gebėtų atskirti, kada elgesys nėra tinkamas ir mokėtų atsitraukti ar stabdyti  nemalonias situacijas. Taip pat skatinti socialinius – emocinius įgūdžius, kai skatinamos pozityvios vaiko savybės ir paliečiamos tokios temos kaip draugystės svarba, komplimentų ir malonių žodžių sakymas, savo ir kito emocijų ir jausmų pažinimas.

               Įvairių veiklų metu ugdėme vaikų emocinį intelektą, empatiją, gebėjimą ir norą padėti aplinkiniams. Skatinome pastebėti ir atpažinti savo ir aplinkinių jausmus ir gebėti su jais tvarkytis, formavome supratimą, kad visada yra kažkas, kas gali tau padėti ištikus sunkumams.

               Kartu su vaikais žiūrėdami informacinį filmuką „Stop patyčioms“, aiškinomės, kas yra patyčios, kitokios nuomonės pateikimas, kaip elgtis ir kur kreiptis pagalbos, jeigu iš tavęs kas nors tyčiojasi.

               Tarptautinės emocijų ir elgesio problemų prevencijos programos ,,Zipio draugai“ valandėlių metu kalbėjome, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams, nesileisti būti patyčių aukomis,  bet ir patiems netapti priekabiautojais. Dalyvavome socialinėje gerumo akcijoje „Sveika, Saulyte“, skirtoje Dauno sindromo dienai paminėti. Pildydami „Emocijų medį“ kalbėjome apie emocijas ir jausmus, kaip jaučiamės vieną ar kitą rytą, kas atsitiko, kad mes taip jaučiamės.

                Žiūrint animacinius filmukus, pokalbių, diskusijų su vaikais metu kalbėjome apie draugus, draugystę, mandagumą, atjautą. Daug džiugių emocijų sukėlė vaikams bendras meninis darbas „Mūsų grupė“. Taip pat dar kartą prisiminėme ir „Grupės susitarimus“, kodėl jie mums reikalingi. Padarėme „Draugystės knygą“, kurioje vaikai piešė savo grupę, darželį, grupės draugus ir mokytojas,  žaisliukus ir žaidimus.

                Su vaikais apie jausmus, emocijas, iškilusias problemas, patirtus džiaugsmus su savo ugdytiniais kalbamės nuolatos. Labai džiaugiamės, kad vaikai mumis pasitiki, papasakoja net slapčiausias savo svajones. Todėl visada vaikams ir akcentuojame– svarbu kalbėti ir kalbėtis ir nebijoti tai daryti. Tik bendraujant galima rasti tinkamas išeitis iš įvairiausių situacijų.

                                                                       „Ančiukų“ grupės mokytojos Rasa ir Nijolė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,