RUOŠIANTIS Į DARŽELĮ

Pirmiausia „išsiskyrimui“ turi psichologiškai pasiruošti patys tėvai:

Jie turi nusiraminti ir pasistengti, kad adaptacijos periodas nepakenktų mažylio nervams.

Niekada vaikui girdint nekalbėkite apie darželyje galimas problemas. Nemanykite, kad linksmai žaidžiantis vaikas negirdi, apie ką šneka jo tėveliai. Jis ne tik girdi, bet ir „dedasi į galvą“. Nugirdęs tėvų pokalbį, jis suvokia, kad artėja nemalonūs įvykiai.

Nebauginkite vaiko. Jūsų grasinimai: „Nesiožiuok, nes išvesiu į darželį“ gali sukelti sunkiai įveikiamą baimę.

Pernelyg negirkite ir neidealizuokite darželio, kad vėliau vaikas nenusiviltų. Stenkitės būti sąžiningi: pasakykite vaikui, ką jis veiks vaikų darželyje, ko iš jo bus reikalaujama( klausyti auklėtojos, susitvarkyti, neskriausti draugų ir kt). Sužinokite, koks darželyje  dienos režimas, ir pradėkite prie jo pratinti vaiką namuose  nepamiršdami paaiškinti, kad tuo metu ir darželyje vaikai eina pasivaikščioti, pietauti, miegoti ir kt.

Nežadėkite vaikui atlyginti už darželio lankymą. Leiskite jam suprasti, kad teks priprasti prie daugybės draugų, įvairių žaidimų, pasivaikščiojimų, kad nuo šiol jam nebereikės vienam sėdėti prie lango ir laukti grįžtančių tėvų.

Pasistenkite vaikui įdiegti, kad jis privalo būti draugiškas, kad darželyje bus visokių vaikų- ir kaprizingų, ir nepaklusnių, ir mušeikų, bet nereikia jų nei bijoti, nei mėgdžioti.

Pasirūpinkite, kad iš pradžių „naujokas“ būtų 1-2 valandas. Vėliau šį laiką pamažu ilginkite. Po dviejų trijų savaičių jau būsite pripratinę prie įprasto režimo.

Kuo greičiau atsisveikinkite. Kam jį erzinti ilgu buvimu? Vaikų psichika labai lanksti, ji greitai prisitaiko prie naujovių.

Sugalvokite savitą atsisveikinimo ritualą. Paprašykite pamojuoti ar pasiųsti oro bučinuką. Sugalvokite slaptažodį ir ištarkite jį ryte atsisveikindami  ir vakare pasiimdami.

Niekada nepamirškite mažyliui priminti, kad nuolat apie jį galvojate.

Niekada vaikui nemeluokite, nes prarasite pasitikėjimą, o ir vaikas bus klaidinamas.

Apie vaikučio būseną darželyje, klauskite tik pas auklėtoją, nes tik pedagogiškas paaiškinimas suteiks jums pasitikėjimo, kaip jūsų vaikučiui  sekasi.

 NUO ŠIOL JŪS TRUMPIAU BENDRAUSITE SU VAIKU, TODĖL PASISTENKITE BŪTI JAM DAR ŠVELNESNI, KAD MAŽYLIS VISADA ŽINOTŲ, JOG LABAI JĮ MYLITE.

                                                                           

                                                                                         LAUKIAME JŪSŲ

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,