Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas

            Liepos 6-ąją švenčiame pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo  kunigaikščio Mindaugo, vainikavimo karaliumi, šventę – Valstybės dieną. Tai pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius – asmenybė, pranokusi savo epochą politine strategija, mentalitetu, dvasine jėga.

            Daugiau kaip prieš septynis amžius Lietuva, priėmusi krikštą ir karūną, pasuko Vakarų civilizacijos keliu. Ji pradėjo gyventi pagal krikščioniškosios Europos idealus, principus ir vertybes Švęsdami šią šventę, siekiame pabrėžti itin seną ir garbingą mūsų tautos praeitį.

             Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena buvo paminėta ir mūsų darželyje. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos vaikams papasakojo, kaip žmonės gyveno prieš beveik 800 metų, apie  karžygius, pilis, kaip atsirado Lietuvos karalystė, kad Lietuvos karaliumi tapo kunigaikštis Mindaugas su žmona Morta.

            Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti buvo surengta improvizuota smėlio pilių paroda “Pilis karaliui Mindaugui”. Lauko grupių aikštelėse vaikai statė smėlio pilis, puošė jas įvairiais bokštais, vėliavėlėmis.

             O kad ši šventė tikrai įgytų prasmę ir liktų vaikų širdutėse dar ilgai, kviečiame prisijungti prie gražios, prasmingos ir, svarbiausia, unikalios tradicijos (kiek žinoma, nė viena kita pasaulio šalis tokios tradicijos neturi) – Lietuvos himno giedojimo. ). Vaikus užburs tautos vienybės jausmas, kai visuose pasaulio ir Lietuvos kampeliuose gyvenantys lietuviai, pagerbdami savo valstybę, susirenka savo bendruomenių centruose, miestų ir miestelių aikštėse, ant piliakalnių bei kitose simbolinėse vietose ir plevėsuojant trispalvėms vėliavoms, vėliavoms su Vyčiu drauge gieda himną.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Savickienė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,