Kovo 25 – oji – GANDRO DIENA! „GANDRO SNAPELY – SUGRĮŽTA SAULELĖ“

               Kovo 25- oji – Gandro diena! Sakoma, kad kai šią dieną parskrenda gandrai ir ateina tikrasis pavasaris, o gandras ant savo uodegos parneša kielę, kuri ir baigia išspardyti likusius žiemos ledus.

Gandrą senovės lietuviai laikė šventu, laimę nešančiu paukščiu, o virš namų stogų ar kiemuose iškeltų gandralizdžių susukti lizdai tų namų šeimininkams reiškė gerą derlių ir sėkmę. Gandrinės yra siejamos su pavasario lygiadieniu bei kalendorine (žinoma, ir ūkinių darbų) metų pradžios švente.

               Sakoma, kad jei pirmą kartą pamatysi gandrą skrendantį – tie metai bus labai sėkmingi ir visi numatyti darbai bus nudirbti spėriai. Tad ir lopšelio – darželio „Vaivorykštė“ vaikai, mokytojos, kovo 24 d., Gandrinių šventės išvakarėse išgužėjo į lauką mėlynan dangun pasidairyti ir juodasparnį gandrą gal pamatyti. O kad tie ilgakakliai gandrai greičiau parskristų ir saulelę bei pavasarį snapely parneštų, vaikai savo lauko aikštelėse kartu su meninio ugdymo mokytoja I. Stravinskiene gandrą šaukė „Gandrai, gandrai, ga, ga, ga…“, šoko, daineles dainavo, trepsėjo, popieriniais savo kūrybos darbais – raudonsnapiais gandrais mojavo, kurie vėliau darželio teritorijos medžiuose dailiai sutūpė.

               Pasidairykim baltais debesėliais plaukiančiam danguj parskrendančio gandro – ir tegul jis atneša savo snapely ne tik saulelę, bet ir sėkmę, laimę, stiprią sveikatą bei laukto pavasario pradžią žalią…

Parengė:

ikimokyklinio ugdymo mokytoja Asta Blaškevičienė,

meninio ugdymo mokytoja Irena Stavinskienė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,