Kimočiai – žaislai, turintys jausmus atvyko į lopšelį-darželį „Vaivorykštė“

               Šiais metais mes pradedame įgyvendinti integruojamą socialinių – emocinių ugdymo programą, skirtą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams „KIMOČIS“. Šiais nuotaikingais ir be galo mielais žaislais siekiama ugdyti vaikų savigarbą, pasitikėjimą savimi ir emocinį intelektą.

              KIMOČIAI – įvairiausių nuotaikų personažai su minkštomis jausmų pagalvėlėmis, kurie padės vaikui įgyti žinių, įgūdžių, reikalingų, kad jis galėtų suprasti bei valdyti savo emocijas, globoti bei rūpintis kitais, kurti tvirtus santykius, priimti atsakingus sprendimus ir konstruktyviai spręsti keblias situacijas. Jaukūs ir švelnūs žaisliukai padeda vaikams kalbėtis apie jausmus, kurie kartais būna oi kokie painūs… Būtent ši socialinio – emocinio ugdymo programa „KIMOČIS“ padės vaikams šiuose jausmuose susigaudyti ir suprasti ne tik tai, ką vaikas jaučia šią akimirką, bet ir išmokys savikontrolės, tinkamai parinkti balso toną, žodžius, kūno kalbą, vaikai gebės įvardinti jausmų pavadinimus, mokysis juos valdyti ir apie juos kalbėti, išmoks didžiuotis savimi ir kitais – taip vaikai ugdysis emociškai, t. y. formuosis jų socialinis ir emocinis raštingumas.

Kas yra Kimočiai?

               Išvertus iš japonų kalbos kimochi reiškia jausmą. Smagios, įtraukiančios ir inovatyvios veiklos su Kimočiais padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savimi, išmokti kalbėti apie jausmus, elgtis pozityviai. Šie žaislai yra tarsi žaismingai nutiestas takelis tarp suaugusiųjų ir vaikų. Kimočiai yra tarpininkas, kuris padeda vaikams išreikšti savo jausmus užbėgant už akių nemaloniai emocinei situacijai. Ši programa yra paremta tyrimų duomenimis teigiančiais, jog pradėjus socialinių, emocinių ir elgesio įgūdžių mokymus dar ankstyvame amžiuje, yra daroma pozityvi įtaka vaikų problemų sprendimui ir bendravimui su bendraamžiais vėliau gyvenime.

Kuo nuostabūs ir ypatingi Kimočiai?

               Kimočiai turi savo “stiprius” charakterius, savo ypatingas savybes (jie yra su linksmu/liūdnu/nustebusiu veideliu, išsiskleidžiančiais sparneliais, žaismingomis kišenėlėmis ir kt.), o žaisdami su Kimočiai sudėtingas situacijas vaikai treniruoja savo emocinius įgūdžius. Taip žaisdami vaikai mokosi PAGARBOS, ATSAKINGUMO, ATSPARUMO, ATJAUTOS KITAM, būti MALONIAIS ir DRĄSIAIS. Šie žaisliukai yra skirti supažindinti vaikus su jausmais: „laimingas“, piktas“, „drąsus“, „patenkintas“, „liūdnas“ ir kt. Šią ugdymo programą jau keletą metų sėkmingai naudoja ne tik Jungtinių Amerikos Valstijų, Australijos darželiuose, mokyklose, o dabar keletą metų  ji jau yra ir Lietuvoje.

Kam skirti Kimočiai?

               Veiklos su šiais personažais tinkami visiems vaikams nuo trejų metų, kurie susiduria su sunkumais reiškiant ar suprantant kitų ir savo emocijas. Kadangi visi esame skirtingi, turime išmokti kaip kartu dirbti, žaisti ir bendrauti tiek individualiai, tiek grupėje geranoriškai ir su pagarba šalia esančiam. Vaikams suteikiama galimybė taikyti naujai išmoktus įgūdžius ir taip juos tvirtai įsisavinti.

Kaip žaisti su Kimočiais?

               Kimochis veiklos vedamos tris kartus per savaitę po 10-15 minučių, kiekvienoje veikloje pateikiant galimus įvairių situacijų scenarijus. Darželio ugdytiniai susipažįsta nuotaikingais personažais, skirtingus ir labai spalvingus charakterius turinčiomis lėlėmis – tai nuolat besimainančios nuotaikos Debesėlis, nedrąsus Vikšrelis, valdinga Katė, nuolat nerimaujanti Balandė Meilė, išdykusi Lipšniakojė, protingasis Vikšrelis ir žavioji Rožė. Visos lėlytės turi „jausmukus“– mažas pagalvėles, ant kurių vienoje pusėje užrašyti jausmai, o kitoje pusėje nupieštas veidelis, atspindintis tą jausmą.
Kaip su šiais žaislais žaisti, reikia pradėti mokytis, vos tik Kimočiams atvykus į darželį. darželį. Programoje aprašyti visi Kimočiai, kiekvienam jų būdingas charakteris ir emocijos, pateikti žaidimų bei bendravimo būdų ir principų pavyzdžiai. Mokant reikia nepamiršti akių kontakto su vaikais, gestų, mimikos, judesių, kūno kalbos.

              Taigi, sveiki atvykę į ikimokyklinio amžiaus vaikų „Kiškiukų“ ir „Ančiukų“ grupes, kuriose šie Kimočiukai  jaukiai apsigyveno!

O dabar su kiekvienu Kimočių susipažinkite artimiau!

Išsamesnę informaciją rasite šioje nuorodoje:

https://zaislaivaikams.wordpress.com/tag/kimociai/

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,