Gedulo ir vilties diena

               Birželio 14 d. Lietuvoje paskelbta Gedulo ir vilties diena. 1941 m. birželio 14 d. lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą Iki šiol tiksliai nenustatyta tikslaus ištremtųjų ir žuvusiųjų pakeliui į tremtį skaičiaus.

              Šią dieną priešmokyklinio ugdymo grupės „Spalviukai“ ugdytiniai lankėsi Marijampolės geležinkelio stoties Tremtinių skvere, kur dalyvavo Gedulo ir vilties dienos minėjime.  Mažieji pagamino baltus paukščius, kuriais papuošė minimos vietos aplinką, įprasmindami tremtinių atminimą, apžiūrėjo parodą, paminklą tremtiniams atminti. Taip pat apsilankėme pavyzdiniame tremtinių vagone. Kaip pasakojo istorikė, žmonės į Sibirą buvo tremiami panašiuose krovininių traukinių vagonuose.  Ugdytiniai taip pat sužinojo, jog įvairiose Sibiro vietose tremtiniai buvo verčiami dirbti medkirčių, geležinkelio tiesėjų ir kt. sunkius fizinius darbus. Be to, juos vargino šaltos aplinkos sąlygos, jiems patiems teko statytis būstus, taip pat kankino badas, kadangi trūko maisto. Ypač sunki padėtis buvo ištremtųjų į negyvenamas salas Lenos žiotyse, prie Laptevų jūros.

              Sudalyvavę minėjime, vėliau aplankėme ir vieną gražiausių Lietuvoje – geležinkelio stotį. Ši stotis savo puošnumu ir įstabumu traukia kiekvieno praeivio akį, kadangi tai vienas iš gražiausių ir didelę architektūrinę vertę turinčių pastatų mieste. Vaikai aplankė pastato vidų, apžiūrėjo peroną, kur įlaipinami ir išlaipinami keleiviai, skambino varpu, seniau  kvietusiu keleivius į traukinį.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Aušra ir Diana

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,