DRAUGIŠKOJI SOCIALINIO EMOCINIO UGDYMO OLIMPIADA “DRAMBLYS”

                 VšĮ „Pozityvaus ugdymo institutas“, Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacija, VšĮ „Šiuolaikinių inovacijų diegimo ir kompetencijų ugdymo centras” jau trečią kartą organizavo edukacinį renginį „Draugiškoji socialinio emocinio ugdymo olimpiada „Dramblys”.


Renginio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą ir, atliekant bendras užduotis, įtraukiant vaikus, pedagogus ir tėvus, stebėti socialinio emocinio ugdymo pažangą.

Olimpiados uždaviniai:

– Olimpiados metu ugdyti(-s) 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingų sprendimų priėmimą;
– Atliekant olimpiadai skirtas užduotis įtraukti kuo didesnę dalį ugdytinių;
– Įtraukti net tik ugdytinius, bet ir suteikti galimybę dalyvauti tėvams bei mokytojams.

Kodėl „Draugiškoji“ olimpiada?

            Olimpiados organizavimu ir užduočių atlikimu siekiama skatinti ne konkurenciją, bet dalijimąsi, gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, mokymąsi vieniems iš kitų, draugiškų santykių puoselėjimą bei saugios aplinkos kūrimą.
“Ančiukų ” grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis dalyvavo šiame projekte. Kovo 2-6 dienomis atlikome olimpiados “Dramblys” užduotis, žaidėme žaidimus vaikų savimonės, savitvardos, socialinio sąmoningumo, atsakingų sprendimų priėmimo ir tarpusavio santykių kompetencijoms ugdyti.

              Žaidimai ir veiklos buvo gana įvairios, įdomios, reikalaujančios vaikų susikaupimo, dėmesingumo, mąstymo, bendravimo. Žaidėme žaidimus “Jausmų traukinukas”, “Šypsenos siuntimas”, “Aš liepiu”, “Kaip spręsti nesutarimus su draugais?”, “Nupiešk emociją”, “Aš jaučiuosi”, “Atstumtas arba pripažintas”, “Stop!”, “Progresuojanti raumenų relaksacija”,”Aš atsakingas už savo žodžius”, „Aš ne kaltas! Jis tai padarė!“

              Jų metu vaikai kalbėjo apie savo emocijas, elgesį, bendravimą, draugiškus tarpusavio santykius. Vaikai nuoširdžiai dalinosi savo jausmais, mintimis. Vaikų atviravimas apie emocijas įrodė, kad jiems tai svarbu ir reikia apie tai kalbėtis.
Tariame AČIŪ ”Dramblio” olimpiados organizatoriams už puikias užduotis, kurios vaikams buvo naudingos ir suteikė begalę emocijų. Mes, mokytojos, ugdydamos vaikų socialinius ir emocinius įgūdžius, šiuos žaidimus žaisime ir pasibaigus olimpiadai.

 

“Ančiukų” grupės ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rasa ir Nijolė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,