DARŽELYJE – EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖ

Kiekvienais metais lapkričio 17-25 dienomis vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė” pedagogai kartu su ugdytiniais dalyvavo Europos atliekų mažinimo savaitėje.

Europos atliekų mažinimo savaitės tikslas – skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, daiktus naudoti pakartotinai.

,,Aitvarų‘‘ grupės pedagogės pakvietė vyresniųjų grupių vaikučius ir pedagoges dalyvauti akcijoje ,,Rūšiuok plastiko atliekas‘‘ ir pasiūlė pagaminti pieštukinių bei stalo žaidimų iš plastiko.

Lapkričio 22 d. vyko aplinkos pažinimo valandėlė ,,Kaip rūšiuoti plastiką?“. Ugdytiniams buvo parodyta elektroninė knygelė ,,Plastiko atliekų neigiamas poveikis‘‘. Mažieji turėjo galimybę stebėti  vaizdo įrašus: ,,Kur keliauja atliekos?‘‘, ,,Tiek daug plastiko‘‘, ,,Lietuvoje į taromatus grįžta 9 iš 10 visų renkamų pakuočių‘‘.  Vaikai sužinojo apie vienkartinio plastiko atliekų sukeliamas problemas ir kaip tas problemas spręsti. Buvo mokomasi rūšiuoti atliekas.

Šią savaitę pedagogės, ugdytiniai ir jų tėveliai įsijungė į priemonių gaminimą iš plastiko. Vyko kūrybinių darbų paroda – temomis ,,Pieštukinė‘‘, ,,Stalo žaidimai‘‘. Vaikai, stebėdami darbelius, sužinojo, kokių priemonių galima pasigaminti,  ir suprato, kad taip galima pratęsti plastiko pakuočių naudojimo laiką.

Ugdytiniai suprato, kad tik rūšiuodami atliekas, išsaugosime švarią aplinką.

,,Aitvarų‘‘ grupės auklėtojos: Rasa Mokolaitė ir Dalytė Kavaliauskienė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,