„DANTUKŲ PRIEŽIŪRA IR DANTUKŲ VALYMO DEMONSTRAVIMAS“

Kaip ir pirmaisiais gyvenimo metais, vaiko dantukus būtina valyti bent du kartus per dieną: ryte  ir vakare prieš miegą. Iki apytiksliai 3-4 metų daugumai vaikų dantukus turi valyti tėvai: nors vaikas gali bandyti valytis juos pats, jo motoriniai įgūdžiai, dantų valymo technika dar nėra pakankamai geri, kad tai padarytų kokybiškai. 5-7 metų vaikai paprastai jau geba dantukus išsivalyti patys –tereikia tik stebėti ar jie tai padarė gerai ir prireikus užbaigti vaiko pradėtą darbą.

Vasario 6-10 dienomis „Lašiukų“ grupėje vykdėme trumpalaikį projektą „Ir juoksis dantukai – sveikučiai blizgės“, kurio metu didelį dėmesį skyrėme ugdytinių dantukų priežiūrai.

Vasario 9 dieną mūsų grupėje lankėsi Marijampolės visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Aurelija Makackienė.

 

Sveikatos valandėlės metu ji ugdytiniams suteikė žinių, kaip išsaugoti sveikus dantukus. Todėl  pirmiausiai pasiūlė ant dantų muliažo pasimokyti, kaip taisyklingai juos reikia valyti, o po to su savo atsineštais šepetukais  ir pasta išsivalyti teisingai savo dantukus. Vaikai noriai atsakinėjo į specialistės pateiktus klausimus apie dantukų priežiūrą, visi džiaugėsi savo iš namų atsineštais dantų šepetėliais ir dantų pasta, rodė juos draugams pasakodami, kaip jie namuose prižiūri ir valo dantukus, kad kiekvienas šeimos narys turi po savo dantų šepetuką. Apžiūrėdami dantukus veidrodyje, atkreipė dėmesį į jų formą, spalvą, aiškinosi burnos priežiūros taisykles ir pasižadėjo jų laikytis: skalauti burnytę po kiekvieno valgio, namuose valytis dantukus ryte ir vakare. Klausėsi „Dantukų“ dainelės, bandė patys ją padainuoti, žiūrėjo filmukus „Dantukai“, „Kaip taisyklingai valyti dantis“, o žaidžiant žaidimą „ Kas kenkia dantims“, pasirinkę korteles su įvairaus maisto paveiksliukais ir  išsiaiškinę, ką sveika valgyti (vaisiai, daržovės, pieno produktai), o kas kenkia dantims (saldumynai ir kt.) piešė „linksmą“ arba „liūdną“ dantukus.

                                            

Atsisveikindama sveikatos stiprinimo specialistė Aurelija padovanojo visiems vaikams po „Dantukų valymo kalendorių“ ir atmintinę „Kaip valyti dantis“.

„Lašiukų“ grupės auklėtojos Zita Dzetaveckienė ir Vida Rudaitienė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,