BALANDŽIO 7-OJI – PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA

            Daugelis mūsų ne tik girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Kai prispausti ligos ar šiaip užklupus kokiam nelemtam negalavimui atsiduriame poliklinikoje ar ligoninės palatoje, prisimename šią senolių išmintį ir dar kartą įsitikiname, kad sveikata iš tiesų yra brangesnė už bet kokius turtus. Šią šventę inicijuoja Pasaulinė sveikatos organizacija nuo 1950 metų. Diena švenčiama, siekiant supažindinti visuomenę apie tam tikras su sveikata susijusias temas, šitaip pabrėžiant prioritetines sritis. Šių metų šūkis – sveikata visiems.

            Balandžio 5 dieną visų grupių ugdytinius ir mokytojas aplankė „Sveikatos karalienė“ (ikim. ugdymo mokytoja Linutė) su savo pagalbininkėmis mergaitėmis ( sveikatos stiprinimo specialiste Aurelija ir ikim. ugdymo mokytoja Zita) ir kalbino vaikus sveikatos klausimais. Ypač daug dėmesio skyrė sveikai mitybai, kadangi moksliniai tyrimai rodo, kad vaikystėje susiformavę ir paauglystėje įsitvirtinę mitybos įpročiai lemia suaugusio žmogaus sveikatą ir gyvenimo kokybę. Nustatyta, kad vaikų, o ypač paauglių, mityba pasižymi ne tik nepakankamu ir nereguliariu vaisių, daržovių  vartojimu, bet ir gausiu „mažiau sveiko“ bei „greito“ maisto vartojimu, todėl pastebimas antsvorio ir nutukimo, cukrinio diabeto didėjimas vaikų tarpe.

            Ugdytiniai noriai atsakinėjo į pateiktus klausimus, žino, kad sveikata tai: savęs pažinimas, higieninis ugdymas, saugumas, sveika mityba, fizinis aktyvumas, gamta ir poilsis. Visi pasižadėjo valgyti tik sveiką maistą, gerti daug vandens. Visi aptarėme „Fizinio aktyvumo piramidę“, grupėse žaidėme žaidimus su kamuoliu, atlikome mankštą, sportavome.

            Renginiu siekėme skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus rūpintis savo sveikata ir ugdyti teisingus sveikos gyvensenos įpročius.

           Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Linutė Griškelienė, Zita Dzetaveckienė.

           Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Aurelija Makackienė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,