Kalėdų laukimas priešmokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupėje

              Artėja gražiausios metų šventės. O ir laukimas, bei pasiruošimas joms ypatingas ne tik namuose, bet ir ugdymo įstaigoje, juk čia vaikai praleidžia didžiąją dienos dalį. Labai norisi su ugdytiniais laukimą padaryti paslaptingą, stebuklingą, pripildyti jį gerumu, įprasminti tai, ką darome, prisiminti ir pasinaudoti dar mūsų senolių patarimais, prisiminimais. Šiuo laikotarpiu kiekvienas kampelis ima ,,kvėpuoti“ Kalėdine dvasia. Kalėdiniai simboliai puikuojasi languose, grupėje išdidžiai stovi papuošta eglutė. Dega Advento žvakės ir tvyro didžios šventės laukimas.

              Adventas prasidėjo šventiniu rytmečiu meninio ugdymo salėje. O susikaupimas, laukimas, šventinės nuotaikos kūrimas vaikus džiugina kiekvieną dieną.

Advento  vainikas. Šį ramybės ir šviesos simbolį, įkurdinome gerai matomoje ir grupės vietoje, nes prie jo prisiliesti, juo pasigrožėti, uždegti žvakeles vaikams smagu kasdien.

Advento kalendorius. Laukimas neprailgsta, kai kiekvieną dieną vaikučius aplanko Kalėdų Senelio pagalbininkai ir palieka vaikučiams informatyvius laiškelius su įvairiomis užduotimis ir staigmenomis.

             Ugdytiniai noriai puošė grupės aplinką savo piešinėliais, gamino kalėdinius papuošimus, darė sveikinimus tėveliams, mokėsi deklamuoti eilėraščius Kalėdų Seneliui.  O, kur dar nuotaikingos dainelės, kurioms pritaikėme judesius. Jų žodžius ir melodiją vaikai niūniuoja ne tik darželyje, bet ir namuose.

             Gruodžio mėnuo – gera proga išnaudoti grupėse esančias STEAM laboratorijas –  šviesos ir smėlio staliukus, šviesos priemones, spalvotas  lempas ir žvakeles – jaukumui,  tyrinėjimams ir netikėtiems atradimams. Vaikai geriau suvoks šviesos ir tamsos, ugnies reikšmę, taps artimesni ir atviresni vienas kitam, išsakys savo išgyvenimus, išlaisvins savo kūrybines galias, labiau pasitikės savo jėgomis.

Tikimės, kad  Advento laikotarpis vaikams bus šiltas, jaukus, džiaugsmingas ir paslaptingas.

                                                                                        Priešmokyklinio ugdymo mokytojos

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,