REKOMENDACIJOS DARŽELINUKO, IKIMOKYKLINUKO DIENOTVARKEI NAMUOSE

               Darželyje vaikai gyvena tam tikru ritmu, suteikiančiu aiškumo, stabilumo jausmą. Čia jie žino, kada ir ko tikėtis, kas po ko turi vykti, todėl gali modeliuoti savo elgesį, veiksmus bei nusiteikti tam tikrai veiklai. Tuo tarpu namuose atsiranda visiška laisvė, o kartu ir klausimas: Tai ką gi man dabar veikti?

               Tokia neaiški būsena, kai trūksta konkrečių taisyklių, vaikams nėra lengva. Ribos jiems būtinai reikalingos, nes įneša aiškumo vaiko elgesiui, padeda užtikrinti emocinį jo saugumą, padeda šeimos tarpusavio santykiams.

                Tėvai turėtų pasirūpinti, kad ribos vaikams būtų nustatytos, tačiau būti reikliems dar nereiškia visa kontroliuoti, nepagrįstai bausti, viską drausti. Būti reikliems, tai gebėti susitarti ir nuosekliai laikytis aiškių susitarimų, drausmės ir disciplinos principų.

                 Namuose vaikams labai svarbu sudėlioti aiškią dienotvarkę. Susitarkite, kada vaikas kelsis, kuriuo metu atliks užduotėles ir ilsėsis, kada skirsite laiko bendrai šeimos veiklai, kelintą valandą jis eis miegoti. Žinojimas ir ribos vaikams suteikia (tiek mažiems, tiek didesniems) aiškumo bei saugumo.

Patarimaikaip galėtų atrodyti darželinuko, ikimokyklinuko dienotvarkė namuose

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parengė:

lopšelio-darželio socialinė pedagogė Diana Grabauskė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,