TYRINĖJIMŲ IR ATRADIMŲ SAVAITĖ

Rugsėjo 25 – 29 dienomis, priešmokyklinio ugdymo  „DARBŠČIŲJŲ  BITUČIŲ“ grupėje vyko tyrinėjimų ir atradimų  savaitė, kurios metu buvo siūlomi eksperimentai – tyrinėjimai su daržovėmis, sliekais, sraigėmis.

Veikla  vyko nedidelėmis  grupelėmis ir individualiai, kad kiekvienas vaikas turėtų pakankamai laiko pats išbandyti, pastebėti, papasakoti, ką mato, ką jaučia.  Vaikus  sudomino neįprasti dalykai, mažyčiai stebuklai, kuriuos atlikę džiaugėsi savo atradimu.

Labai įdomu vaikams buvo stebėti su didinamuoju  stiklu daržovių šaknis, lapus, daryti atspaudus  iš kopūsto perpjautos galvos, eksperimentuoti ir sužinoti ką daryti kad lapas suminkštėtų ir t.t.

Stikliniuose induose įkurdinome sraiges, sliekus, stebėjome kaip jie  juda, kuo minta. Vaikai  labai  nustebo, kai kitą rytą pastebėjo, jog sraigės pragraužė įmestus lapelius, popieriaus  skiauteles. Įdomu buvo stebėti ir sliekus besirausiančius žemėje. Didinamųjų  stiklų dėka išsiaiškinome , kad jų kūną sudaro žiedeliai ir sustorėjusi vieta – balnelis.

Įkvėpti pažinimo, atradimų džiaugsmo vaikai į savo ieškojimus įtraukė ir tėvelius, savo sodybose, daržuose ieškodami sraigių, sliekų, šliužų.

Savaitės  pabaigoje vaikai dalinosi savo patirtais įspūdžiais su draugais, auklėtojomis, tėveliais.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės

Janina ir Virginija

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,