2020 m. Sausio 13 – ąją prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija”

                Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kasmet kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt devynerius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų įstaiga. Sausio 13 – ą dieną 8.00 val. –  8.10 val. languose uždegėme žvakeles – iniciatyvos simbolius, simbolizuojančius gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

9:30 val. vyresniųjų grupių ugdytinius pakvietėme į renginį „Laisvės gynėjams atminti“.

              Su vaikais prisiminėme istoriją, kalbėjomės apie nepriklausomybę, papasakojome ir parodėme sausio 13 – osios įvykius, susipažinome su  „Neužmirštuole“ – Laisvės gynėjų atminimo simboliu, Lietuvos simboliais, dainavome lietuvių liaudies dainas, skatinome pajusti patriotinius jausmus savo gimtajam kraštui, savo tėvynei.

Po renginio pasiūlėme vaikams grupėse nupiešti sausio 13 – osios įvykius.

 

„Laisvė nėra duotybė, todėl turime ją ginti bei puoselėti.  Šalyje turi būti  žmonių, kurie ne tik pasiryžtų, bet ir mokėtų prireikus eiti ir ginti Tėvynę. Kuo daugiau bus tokių žmonių, tuo šalis bus saugesnė.

Žinoma, tą padaryti gali ne visi. Tačiau būti šalies patriotu galima ir nebūnant kariu. Patriotiškumas prasideda nuo paprastų dalykų, vienas svarbiausių: visomis prasmėmis mylėti savo šalį, žinoti jos istoriją ir gerbti žmones, kurie kovojo už laisvę“.

 

 PU mokytojos

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,