TEIGIAMOS VAIKŲ EMOCIJOS SPALVŲ IR MUZIKOS GARSŲ APSUPTYJE


    „Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis yra kurdamas. Menas yra didis pranašas daiktų pasaulyje“ (Vydūnas).

   Dar gražesnis yra kuriantis vaikas. Tuomet jis gali save išreikšti meno kalba. Muzika ir dailė praturtina jo dvasią ir saviraiškos galimybes. Laimingas yra kuriantis, žaidžiantis meną vaikas.

   Piešimas vaikui – tarsi kalba, padedanti išreikšti save ir savo jausmus, užmegzti ryšį su aplinka. Piešimo procesas padeda mokytis pažinti save, lavinti judesius, vaizduotę, mąstymą.

   Kovo 28 dieną Marijampolės vaikų lopšelio – darželio „Vaivorykštė“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Spalviukai“ mokytojos Aušra Žaliauskienė ir Diana Donauskienė kartu su savo ugdytiniais pakvietė į mažųjų menininkų susitikimą  „Teigiamos vaikų emocijos spalvų ir muzikos garsų apsuptyje“. Į kvietimą dalyvauti atsiliepė miesto ikimokyklinės įstaigos: lopšeliai – darželiai „Nykštukas“, „Šaltinėlis“, „Pasaka“, „Rasa“, „Varpelis“, „Šypsenėlė“ ir mokykla – daugiafunkcis centras „Žiburėlis“. Į renginį susirinko kūrybingi, mėgstantys piešti, improvizuoti priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai ir jų mokytojos, tėveliai.   

   Svečiai susidomėję klausėsi mokytojų Dianos ir Aušros sekamos pasakos apie spalvas, kurios sudaro jausminį ir meno pasaulį.  Organizatorės supažindino mažuosius dailininkus su įvairiais piešimo būdais, technikomis, dailės priemonėmis. Vaikai galėjo pasijusti tikrais dailininkais:  piešė, tapė akvarele, guašu, tekstiliniais, akriliniais dažais, kreidelėmis. Kurdami savo piešinius naudojo šiaudelius, akmens druską, siūlus, medinius pagaliukus, vąšelį. Darbai buvo atliekami ant drobės, įvairių tekstūrų popieriaus. Vaikai turėjo galimybę išbandyti EBRU meną – tapybą ant vandens. Šis piešimo būdas išlaisvina mintis, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai. Mažieji dailininkai susikaupę, įsijautę į veiklą skirtingomis technikomis ir būdais atliko savo kūrinius.

   Dailė ir muzika glaudžiai susijusios meno rūšys, o sujungiant abi šias meno šakas sustiprinama emocijų, jausmų, minčių išraiška kūryboje. Todėl renginio svečiams piešiant, priešmokyklinės grupės „Spalviukai“ ugdytinis Kipras atliko muzikinius kūrinius pianinu, kiti šios grupės vaikai dainavo, grojo trikampiais, metalafonais, neįprastais muzikos instrumentais – kaladėlėmis.  Mažieji dailininkai turėjo galimybę pajusti kūrybinį džiaugsmą, pasidalinti savo patirtimi, kūrybinėmis idėjomis, išreikšti savo jausmus skambant  atliekamai muzikai.

   Muzikos ir dailės sąsajos padeda vaikams eksperimentuoti, kurti nuotaikas, teigiamas emocijas, perteikti akimirkos įspūdžius, kalbėti garsais ir spalvomis.

   Džiugu, kad muzika ir dailė subūrė tiek puikių, mėgstančių kurti, piešti vaikų. Renginys buvo šiltas ir kūrybingas. Mažųjų dailininkų piešinius visi norintieji gali apžiūrėti Marijampolės vaikų lopšelyje – darželyje „Vaivorykštė“.

                                                                             Logopedė Vaida Bružinskienė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,