IŠVYKA Į MARIJAMPOLĖS APSKRITIES PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO VALDYBĄ


             Balandžio 16 dieną „Papūgiukų“ grupės ugdytiniai su mokytojomis organizavo išvyką į Marijampolės priešgaisrinę gelbėjimo valdybą, kurios tikslas: supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis buityje ir gamtoje, suteikti   žinių,  kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus, susipažinti su gaisrinės mašina, ugniagesių darbu ir gaisrinės patalpomis.

            Mus pasitiko Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Rytis Masys (grupės ugdytinės Kotrynos tėtis) ir APGV inspektorė Ilona Barauskienė. Ji pravedė edukacinę veiklą „ Meškiuko Jorio nuotykiai“. Ugdytiniams  buvo parodytos skaidrės, jie turėjo atsakyti į klausimus, kodėl meškiukams ir vaikučiams negalima žaisti su degtukais ir kokius žaidimus galima saugiai žaisti kieme. Visi drauge prisiminėme saugaus elgesio namuose taisykles. Edukacinės veiklos metu inspektorė Ilona su vaikais žaidė žaidimą su kamuoliu, kartu su vaikais susipažino. Įšvykos metu ugdytiniai sužinojo apie ugniagesių gelbėtojų darbą, susipažino su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis bei specialia gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbų technika. Sužinojo, kaip reikia elgtis kilus gaisrui, kaip gesinami gaisrai , kaip apsaugoti save ir kitus, koks turi būti ugniagesys: stiprus, ištvermingas ir greitas, dėl to turi sveikai maitintis, sportuoti. Žino, kad kviesti pagalbą reikia trumpuoju numeriu 112. Visi ugdytiniai noriai apžiūrėjo darbo techniką, automobilius, kuriais ugniagesiai gelbėtojai vyksta į iškvietimą, matavosi ugniagesių gelbėtojų šalmus. Vaikai džiaugėsi galėdami pajusti šalmo svorį ir pasijusti „tikrais ugniagesiais gelbėtojais“.  Darbuotojai papasakojo apie dūmų detektorius ir kaip jie gelbsti nuo gaisro pavojaus.

            Šios edukacinės veiklos metu ugdytiniai ne tik įgijo daug žinių apie gaisrininkų profesiją, bet ir patyrė daug džiugių emocijų. Grįžę į darželį visi ilgai dalijosi patirtais įspūdžiais, o kai kurie ėmė svajoti, kad užaugę bus ugniagesiais gelbėtojais.  Už šią galimybę daugiau sužinoti esame dėkingi Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komandai!

                     „Papūgiukų“ grupės mokytojos Zita Dzetaveckienė ir Linutė Griškelienė

« Grįžti atgal
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,